Jäta menüü vahele

Erasmus+ õpiränne

Erasmus+ on programm, mis rahastab haridus-, koolitus- ja noortevaldkonna projekte Euroopa Liidus. Programmi eesmärk on arendada riikidevahelist koostööd, avardada õpilaste ja õpetajate silmaringi ning ühendada erinevaid kultuure. 2021–2027 programmiperioodil pööratakse palju tähelepanu sotsiaalsele kaasatusele, rohe- ja digipöördele ning noorte osalemisele demokraatias.

Toetust saab taotleda:

  1. Haridus- ja noorsootöötajate (professorid, õpetajad, koolitajad, noorsootöötajad ja hariduse, koolituse ja noorsootöö valdkonnas tegutsevate asutuste töötajad) õpirändeks, mille eesmärk on omandada uusi teadmisi ja oskusi, mis arendavad isiklikul, hariduslikul ja professionaalsel tasandil ning avardavad tulevikuvalikuid ning karjäärivõimalusi.
  2. Rahvusvahelisteks koostööprojektideks, mille eesmärk on parandada organisatsioonide töö kvaliteeti ning tegevuste asjakohasust, arendada koostööd partnerite ja võrgustikega ning suurendada rahvusvahelist tegutsemisvõimekust. Samuti saavad riigid omavahel kogemusi vahetada ja töötada välja uusi praktikaid ja meetodeid.
  3. Jean Monnet` projektideks, mis toetavad innovatsiooni, teadmiste jagamist ja Euroopa-teemalist teabevahetust.

Rahastust võivad taotleda kõik avaliku või erasektori asutused, kes tegutsevad haridus-, koolitus-, noorte- ja spordivaldkonnas.

Nordplus Põhja- ja Baltimaade vaheline õpiränne

Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplus eesmärk on edendada ja tugevdada koostööd Põhja- ja Baltimaade vahel nii kooli-, kõrg-, kui täiskasvanuhariduses. Programm toetab õpirännet, projekte ja võrgustikke ning on suunatud hariduse ja elukestva õppega seotud asutustele ja organisatsioonidele.

Nordplusil on viis allprogrammi:

  1. Nordplus juunior toetab õpetajate ja õpilaste õpirännet, koolidevahelisi arendusprojekte ning uute võrgustike loomist või olemasolevate võrgustike vahelist koostööd.
  2. Nordplus keeleprogrammi eesmärk on taani, norra ja rootsi keelte õppe toetamine kõikidel haridustasanditel ning Põhjamaade keelte, kultuuride ja igapäevaelu tutvustamine.
  3. Nordplus täiskasvanuhariduse programm toetab Põhja- ja Baltimaade koostööd täiskasvanuhariduse vallas, et tõsta täiskasvanute koolitamise kvaliteeti, viia ellu häid uuenduslikke ideid ning arendada täiskasvanuhariduse valdkonda tervikuna. Toetust saab taotleda õpirände- ja koostööprojektideks.
  4. Nordplus kõrgharidusprogrammiga saab taotleda toetust üliõpilaste ja õppejõudude õpirändeks, koostöövõrgustike loomiseks ja arendamiseks ning muude projektitegevuste jaoks.
  5. Nordplus horisontaalprogrammiga saab taotleda toetust eri valdkondi hõlmavate projektide ning võrgustike jaoks. Programm toetab koostööd haridusvaldkondade ja erinevate sektorite vahel ning on mõeldud uuenduslike, eripäraste, laiema kandepinnaga või komplekssete teemade käsitlemiseks.