Huvihariduse õpetaja huvikoolis
Tutvustus
Huvihariduse õpetaja on laste ja noorte huvialase arengu toetaja huvikoolis. Huvihariduse õpetaja töö on vaheldusrikas ja väljakutseid pakkuv, eeldab elukestvat õppimist, head suhtlemisoskust ja pingetaluvust, oluline on vaimse ja füüsilise tervise, sh hääle hoidmise oskus.
Töötingimused
Huvihariduse õpetaja töö toimub erinevates õpikeskkondades (nii siseruumides kui ka väljas) ning täistööaeg on seaduse järgi 35 tundi nädalas töö- ja puhkepäeviti. Huvihariduse õpetajad töötavad sageli ka õhtustel aegadel ning osakoormusega, sealjuures võivad võistlused, konkursid, esinemised jms sattuda isegi pühade ajale ning laagrid, õppekäigud ja väljasõidud on sageli koolivaheaegadel ning ööbimisega.
Huvikoolid jagunevad omandi alusel munitsipaal- ja erahuvikoolideks. Väiksem osa huvikoole kuulub omavalitsustele ja valdav osa huvikoolidest on eraomandis. Huvihariduse õpetaja palga määrab huvikooli pidaja ning kohati on palk seotud haridus- või kutsetasemega.
- Karjäärivalikud: täpsustamisel
- Töövahendid: õppevahendid (sh tehnika, mängud, pillid, seadmed ja tarvikud klassis jne jne), kontoritarbed, õpivara, koolitarbed, digivahendid
- Keeleoskus: eesti keel alates B2
- Alternatiivsed ametinimetused: õpetaja, treener
- Kutsenõukogu: nimetus täpsustamisel
- Regulatsioonid: Haridusseadus, Noorsootöö seadus,Huvikooli seadus, Erakooliseadus, Lastekaitseseadus
- Kutsestandardid: täpsustamisel